image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 4 Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Tier 4 Vize başvurusu, Türkiye’den yapılan tüm diğer İngiltere vizesi başvurularında da olduğu üzere İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere yapılabilmektedir.

Tier 4 Vize başvurusu, bir yılın üzerinde ortaokul, ilkokul, lise, lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma, İngilizce dil eğitimi, sertifika programları gibi bir eğitime katılmak üzere 6 aydan uzun bir süre ile İngiltere’de bulunacak olan öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere öğrenci vizesi türüdür. Bu öğrenci vizesi türüne yapılan başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için puan bazlı sistemden toplam 40 puan alınması ve başvurunun vize başvuru prosedürüne uygun olarak hazırlanması gerekir.

Başvuru prosedürlerine uygun bir Tier 4 Vize başvurusu gerçekleştirebilmek için her şeyden önce gerekli olan unsur başvuru sahibinin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportunun bulunmasıdır. Başvuru sahibi 6 aydan uzun kalacaksa pasaport süresinin bu süreyi kapsamasına dikkat edilmelidir. Kalacağı süre boyunca geçerli bir pasaport temin eden kişiler vize başvuru işlemlerine başlayabilirler. Bu işlemlerin en başında başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak başvuru formunun doldurulması ve başvuru dosyasının hazırlanması gelir. Bunlardan herhangi birinde problem yaşayan, bilgi ve profesyonel destek almak isteyen başvuru sahiplerinin CSS & Co Legal Services İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla iletişime geçmeleri faydalı olacaktır. Çünkü başvuru prosedürlerine uygun olmayan bir başvuru yapmak, yanlış vize türüne başvuru yapmak ya da başvuru formunu yanlış doldurmaktan kaynaklı olarak çok sayıda vize reddi verilebilmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 901 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular