image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier 4 Öğrenci Vizesi Nedir?

Tier 4 Öğrenci Vizesi, İngiltere’de ilkokul, ortaokul, lise, lisans, master, doktora, mesleki eğitim programı, dil eğitimi vb. eğitimlere katılmak üzere başvuru yapılabilecek puan bazlı bir İngiltere vizesi türüdür.

Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süre alınacak olan ilkokul, ortaokul, lise, lisans, master, doktora, mesleki eğitim programı, dil eğitimi vb. eğitimlere katılmak üzere Tier 4 Öğrenci Vizesi başvurusu yapılabilmektedir. Bu İngiltere öğrenci vizesi puan bazlı bir vize başvurusu olup puan bazlı sistemden 40 puan sağlanıyorsa başvurudan olumlu sonuç alınabilecektir. Bu başvurularda 40 puan üzerinden 30 puan Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) adı verilen kabul mektubundan, 10 puan ise öğrencinin İngiltere’deki masraflarını karşılayabilmesi (kendisi veya sponsoru) halinde alınacaktır.

Tier 4 Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak olan öğrenciler başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, vize harcının ödenmesi, başvuru formunun doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekir. Türkiye’de İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, İzmir ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren kişilerin tüm başvuru işlemlerinde uzmanlarımız vize alma ihtimalinin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek sağlayacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 705 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular