image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere'ye Öğrenci Vizesi İle Gideceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

İngiltere'ye öğrenci vizesi ile gidecek öğrenciler gittikten sonra dikkat etmeleri gerekenler ile ilgili de CSS Legal uzmanlarından bilgi alabilirler.

İngiltere’ye öğrenci vizesi alarak gitmek isteyen başvuru sahiplerinin gittikten sonra da dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlarla ilgili detaylı bilgi başvuru işlemlerini firmamızla başlatan başvuru sahiplerine uzmanlarımız tarafından sağlanmaktadır. Bir İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan başvuru sahiplerinin gittikten sonra da gerçekleştirmeleri gereken işlemler bulunmaktadır. Landing card (iniş kartı) doldurmak, polis kaydı yaptırmak ve biyometrik ikamet izni (biometric residence permit) almak bu işlemlerin başında gelmektedir.

İngiltere’ye öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gelindiğinde yani inişlerinde Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin pasaport ve vizeyi kontrol edecek olan göçmenlik görevlilerinin görmesi için Eylül 2017 itibarıyla dijital olarak doldurulmaktadır. Bu kartta kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, milliyeti, mesleği gibi kişiye dair basit sorular yer almaktadır.

İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde bazı İngiltere vizesi türlerinde polis kaydı yaptırılması da gerekebilmektedir. İngiltere’ye gelindiğinde polis kaydı yaptırılması gerekiyorsa bu durum kişinin pasaportuna yapıştırılacak bir çıkartma ya da basılacak bir damga ile belirtilir.

Bu işlemlerin dışında İngiltere’ye gidildikten sonra yapılması gereken diğer işlemler hakkında bilgi için web sitemizin İngiltere’ye Gittikten Sonra Uyulacak Prosedürler bölümü incelenebileceği gibi CSS Legal uzmanlarından bilgi ve danışmanlık alınabilmesi de mümkün olacaktır. 

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 924 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular