image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Başvurularında Para İadesi Yapılır Mı?

İngiltere vizesi başvurularında para iadesi, vize reddi halinde dahi yapılmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri bilmelidir ki; bu başvurularda para iadesi yapılmamaktadır. O nedenle vize reddi almak para iadesi yapılmadığı için ve diğer başvurularda tekrar vize harcı ödemek durumunda kalınacağından dolayı maddi kayba yol açacaktır. Bu noktada ek olarak belirtmek gerekirse öncelikli servis alınmış olan başvurular da vize reddi ile sonuçlanırsa öncelikli servis ödemesi de iade edilmemektedir. Çünkü bu ücretler başvurunun gerçekleştirilebilmesi için ödenmektedir ve sonuç olumsuz olsa dahi yapılan işlemler için alınmaktadır. Bir sonraki vize başvurusunda ya da itiraz kapsamlı başvuruda ücretler yeniden ödenmek durumundadır.

İngiltere vizesi başvuru prosedürleri, oldukça karmaşıktır. Ayrıca vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4816 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular