image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Ankara İçerisinden Alınabilir Mi?

İngiltere Turist Vizesi Ankara içerisinde bulunan İngiliz Büyükelçiliğine değil, İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru dosyası ve başvuru sahibinin biyometrik bilgileri ile yapılabilir.

İngiltere Turist Vizesi, vize sahiplerine İngiltere’yi ve bir diğer vize gerektirmeden diğer Birleşik Krallık ülkelerini kısa süreli ziyaret etme imkânı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Turist Vizesi alınabilmesi için uzmanlarımız tarafından hazırlanacak olan belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması, öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanma ihtiyacı bulunuyor ise bu konudaki prosedürlerin izlenmesi, uzmanlarımız ile iletişim halinde İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınmış olacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanması gereken dosyanın, başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri ile (fotoğraf ve parmak izi) İngiliz Büyükelçiliğine değil, İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, İngiltere Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme ya da değerlendirme yetkisi olmadığıdır. Türkiye içerisinden yapılacak vize başvurularının tamamı Ankara, Antalya, İzmir, İstanbul, Gaziantep, Bursa ve Adana'da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezleri tarafından İstanbul'daki İngiliz Başkonsolosluğuna gönderilir ve orada işlem görür. Ankara'da İngiliz Büyükelçiliği bulunmaktadır, fakat bu birimden vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir. Başvuru sahiplerinin İngiltere Vize Başvuru Merkezinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları karmaşık yapıda başvurulardır. Vize memurları, en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedirler. Başvuruların titizlikle hazırlanmaları, başarılı olabilmeleri açısından büyük önem taşır ve bu noktada başvuru sahipleri veya Ankara, İstanbul ve Londra'da bulunan ofislerimize gelerek ya da bizi arayarak danışmanlarımızdan vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgi, profesyonel yardım ve danışmanlık hizmeti alabilir ve böylece vize başvurularının başarı olasılığını yükseltebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz alanlarında uzmanlaşmıştır. Vize başvuruları hakkında tüm sorularınız, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilirsiniz.

Bu sayfa 770 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular