image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vize Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Turist Vize süresi başvuru sahibinin talebine ve İngiltere Konsolosluğunun bu talebi makul bulup bulmamasına göre değişmektedir.  İngiltere Turist Vizesi 6 ay ya da 2-5-10 yıl için verilebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi, İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkelerini kısa süreli ziyaret etmek amacı ile verilen bir İngiltere vizesi türüdür.  Yapılan başvurudan olumlu sonuç alınması durumunda İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi 6 ay ya da 2-5-10 yıl için verilebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, vize sahibinin vize süresinden bağımsız olarak 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta kalmasının gelecekteki başvurularında veya tekrar girişlerinde sakınca yaratabileceğidir.  Örneğin, 5 yıllık İngiltere Ziyaretçi Vizesi sahibi birisi İngiltere'de 1 yıl içerisinde toplamda 6 ay kaldıktan sonra ülkeden çıkmalıdır. İngiltere Turist Vizesi süresi ya da bu vizenin tanıdığı ziyaret süresi uzatılamamaktadır.

Turistik geziden farklı olarak yaşamak, eğitim görmek veya çalışmak isteyenlerin amaçlarına uygun İngiltere vizesi türünü seçmesi gerekmektedir.  Doğru vize türünü seçmek başvurunun başarısını doğrudan etkilemektedir.  İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları karmaşık yapıda başvurulardır ve başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak hatada ya da eksiklikte vize başvurusunu ret edebilmektedirler.  Başvuru sahiplerinin bu yönden zarar uğrama olasılığını en aza indirmek için danışmanlarımız ile bağlantıya geçerek vize türleri ve gerekli prosedürler hakkında detaylı bilgi ve profesyonel yardım almaları yararlarına olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS & Co Legal Services ofislerini ziyaret ederek ya da İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattına telefon ederek İngiltere vizesi, İngiltere Turist Vize süresi, vize sınırlamaları ve göçmenlik kuralları hakkında uzmanlarımız ile görüşebilir, kendilerinden bilgi alabilir ve başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Bu sayfa 977 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular