image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tier 4 Vizesi Nedir?

İngiltere Tier 4 Vizesi, lisans, yüksek lisans, doktora, mesleki eğitim programları vb. eğitimlere katılmak üzere İngiltere’ye gitmek isteyen 16 yaş üstü öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de 6 ayın üzerinde sürecek eğitimlere katılacak 16 yaş üzerindeki kişiler İngiltere Tier 4 Vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vizeye lise, lisans, yüksek lisans, doktora, mesleki eğitim programları vb. eğitimlere katılmak üzere başvuru yapabilmek mümkündür. Bu İngiltere öğrenci vizesi puan bazlı bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize türü ile İngiltere'de eğitim almayı planlayan kişilerin puan bazlı sistemden toplamda 40 puan almaları gerekmektedir.

İçişleri Bakanlığı onayı olan bir eğitim kurumundan başvuru sahibinin adına koşulsuz bir kabul mektubu, 30 puan; eğitim, yaşam ve yerleşim masraflarının karşılanabileceğini gösteren teminat niteliğindeki dokümanların varlığı ise 10 puan sağlayarak puan bazlı bu vize için gereken toplam 40 puanı sağlamaktadır. 40 puan şartını sağlamanın yanında İngiltere’de eğitim görülecek olan eğitim kurumu İngilizce dil şartı da istiyorsa IELTS ya da Trinity College London sınavlarından birinin belgesini başvuruda sunmaları gerekir.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler İngiltere Tier 4 Vizesi alırken sağlayamayanlar vize reddi ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu tip bir durum gerek maddi kayba yol açacağı gerekse de başvuru sahibinin gelecekte yapacağı başvurular için olumsuz bir geçmiş oluşmasına yol açacağı için başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alarak başvurularını gerçekleştirmeleri faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 944 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular