image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsorluk Yazısı Nasıl Olmalıdır?

İngiltere öğrenci vizesi sponsorluk yazısı Birleşik Krallık’ta eğitim görmek üzere gidecek öğrencinin sponsoru olan kişi tarafından Birleşik Krallık’ta yapacağı masrafların karşılanacağına dair açıklamanın yapıldığı yazıdır.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ve Tier 4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi türlerinden oluşan İngiltere öğrenci vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunur. Mesela tüm bu başvurularda başvuru sahibinin İngiltere’deki masraflarını karşılayabildiğini göstermesi gerekir. Bunun için öğrencinin kişisel maddi şartlarının ya da sponsorunun şartlarının masrafları karşılayabilecek düzeyde olduğunu gösterebilmesi gerekir. Masrafları karşılayan kişi bir sponsorsa bir sponsorluk yazısının da başvuru dosyasına konmasını gerektirir.

İngiltere öğrenci vizesi sponsorluk yazısı Birleşik Krallık’ta eğitim görmek üzere gidecek öğrencinin sponsoru olan kişi tarafından yapacağı masrafların karşılanacağına dair açıklamanın yapıldığı yazıdır. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ve Tier 4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi türlerinin hepsinde bu belgenin de başvuru sahibinin bir sponsoru olması halinde başvuruda olması gerekir. Özellikle de ziyaret kapsamlı öğrenci vizesi başvurularında öğrencilerin çalışma izni olmadığı ve devlet sosyal yardımlarından yararlanılamayacağı için başvuru sahibinin masraflarını karşılayabileceğini göstermesi çok önemlidir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1999 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular