image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

“İngiltere öğrenci vizesi ile hangi ülkelere gidilir?” sorusu İngiltere’ye gidecek olan öğrencilerin danışmanlarımıza sıklıkla yönelttiği sorulardan biridir.

İngiltere öğrenci vizesi, Birleşik Krallık’ta bir eğitim kurumunda eğitim almak amacıyla başvuru yapılabilen vize türlerinin olduğu başvuru kategorisidir. Bu kategoride yer alan başvurular; İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi, İngiltere uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi, Tier 4 çocuk öğrenci vizesi ve Tier 4 öğrenci vizesidir. Alacağı eğitim programına göre hangi vize türüne başvuru yapacağı hakkında bilgi ve başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

Firmamızla irtibata geçen başvuru sahiplerinin sıklıkla yönelttiği sorulardan biri de “İngiltere öğrenci vizesi ile hangi ülkelere gidilir?” sorusudur. Birleşik Krallık ülkelerine İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya İngiltere öğrenci vizesi sahibi olan kişiler geçiş yapabilmektedir. Ancak Avrupa Birliği ülkelerine bu vize ile geçiş yapılamamakta, bu ülkelere gidebilmek için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. İngiltere vizesi, Schengen vizesi kapsamında değildir. Dolayısıyla Schengen vizesi alınmadan diğer AB ülkelerine geçiş yapılabilmesi mümkün olmayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3426 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular