image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere 2 Yıllık Turist Vizesi Almak Mümkün Müdür?

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi, talebe göre 6 ay ya da 2-5-10 yıllık verilebilmektedir. Çeşitli şartlar sağlandığı takdirde İngiltere 2 Yıllık Turist Vizesi almak mümkündür.

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi, başvuru sahiplerinin Birleşik Krallık ülkelerine ayrıca vize almak zorunda kalmadan ziyaret edebilmesine olanak tanıyan kapsamda bir İngiltere vizesidir.  Bu vize, İngiliz Konsolosluğu tarafından başvuru sahibinin talebine ve durumuna bağlı olmak üzere 6 aylık ya da 2-5-10 yıllık olarak verilebilmektedir.

Bu noktada başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken husus, vize sahiplerinin gelecekte başvurularında ya da ülkeye girişlerinde sorun yaşamamaları için 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta bulunmamaları gerektiğidir.  Bu husus vizenin süresinden bağımsızdır, yani İngiltere 2 Yıllık Turist Vizesi alınması durumunda da geçerliliğini korumaktadır.  Ziyaret süresinin ya da vize süresinin İngiltere içerisinden ya da dışarısından uzatılması mümkün olmamaktadır.  Ayrıca, Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşları Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde, ziyaret kapsamlı vizelerden başka bir vize kategorisine geçiş yapmak mümkün değildir.

Uzun dönem (6 aydan uzun süreli) İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularının makul olabilmeleri için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken çeşitli koşullar bulunmaktadır.  Başvuru sahiplerinin uzun dönem İngiltere ziyareti için geçerli sebep sahibi olmaları (İngiltere’de yaşamakta olan aile fertleri olması gibi), uzun dönemde maddi durumlarının korunacağı gibi esaslar, verilen İngiltere Turist Vizesi süresini etkileyebilmektedir.  Sağlanması gereken şartlar, bunların sağlandığının nasıl ispatlanabileceği, vb. Konularda CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer İngiltere Genel Ziyaretçi Vizelerinde olduğu gibi, İngiltere 2 Yıllık Turist Vizesi için yapılan başvurular da olumlu sonuç alınması zor başvurulardır.  Başvurunun başarılı olabilmesi için hazırlanması istenen dosyanın büyük bir titizlikle bir araya getirilmesi ve sunulması gereklidir.  Başvurmayı isteyenlerin danışmanlarımız ile iletişime geçerek gerekli belgeler ve prosedürler hakkında bilgi almaları ve danışmanlık hizmetimizden yararlanmaları, zarara uğrama olasılıklarını en aza indirecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır.  Londra, Ankara ve İstanbul'da ofisleri bulunan firmamızdan başvuru süreci ve gereksinimleri, vize ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4128 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular