image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

GSV Tier 4 Vizesi Nedir?

GSV Tier 4 Vizesi, Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi vb. eğitimlere katılacak olan kişilerin başvuru yapabileceği puan bazlı bir İngiltere vizesi türüdür.

Bir yılın üzerinde İngilizce dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma, sertifika programları gibi bir eğitim programına katılmak üzere 6 aydan uzun bir süre ile İngiltere’de bulunacak olan 16 yaş üstü öğrenciler General Student Visa olarak da adlandırılan GSV Tier 4 Vizesi başvurusu yapabilirler.

GSV Tier 4 Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için başvuruda öğrencilerin gidiş amaçlarının İngiltere’de bir eğitim kurumundan eğitim almak olduğu, masraflarını nasıl karşılayacağı, kalacağı yer gibi daha pek çok hususu başvuru esnasında belgelerle gösterebilmesi gerekir.  Aksi takdirde puan bazlı sistemin uygulandığı bu vize başvurusunda gerekli puan alınamayarak olumsuz bir sonuçla karşılaşılabilecektir. Bu başvurularda dosyaya konması gereken en önemli belge öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) olup bu belgeye ek olarak öğrencinin eğitim, yaşam, kalacak yer masraflarının nasıl karşılanacağına dair belgelerin de uzmanlarımızın sağlayacağı belge listesindeki belgelere ek olarak dosyaya konulması gerekir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıdaki vize başvurularıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Buna ek olarak bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne, prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapılmasını ve dolayısıyla olumlu sonuç alınması ihtimalinin arttırılmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1152 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular