image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Önemi ve Sonuçları Nedir?

Ankara Antlaşması önemi ve sonuçları, Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerince başvuru öncesi hakkında en çok soru sorulan konuların başında gelmektedir.

1963 tarihli Ankara Antlaşması Türkiye ile AB ülkeleri arasında imzalanmıştır. Ankara Antlaşması önemi ve sonuçları, Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerince başvuru öncesi hakkında en çok soru sorulan konuların başında gelmektedir. Bu antlaşmanın en önemli sonucu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok geniş kapsamlı göçmenlik hakkı sağlamasıdır. 1963 yılındaki iş kurma izni kural ve uygulamalarının günümüzde de devam etmesini sağlayan bu anlaşma bugüne kadar İngiltere’de pek çok T.C. vatandaşının iş kurmasını sağlamıştır ve sağlamaya da devam etmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de kendi işlerini kurmak suretiyle İngiltere’de göçmenlik statüsü kazanmalarına imkân veren bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile kendi işini kurup Birleşik Krallık’a gitmek isteyenler sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce seviyesi vb. için belirli şartlar aranmamaktadır. Yalnızca bu şartları işi kurabilecek ve sürdürebilecek ölçüde sağlamak oldukça önemlidir. Ankara Antlaşması Vizesi alarak İngiltere’de yaşamak isteyenler işlerini de istedikleri şekilde (iş kurmak, iş devralmak, işletme haklarını devralmak, home-office çalışmak, mobil/seyyar çalışmak vb. fark etmeksizin) yapabilmektedir. Bu hususta da herhangi bir sınırlandırma olmayıp önemli olan işi kimseye bağımlı olmadan yapabilmektir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1458 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular