image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Son Durum Nedir?

Ankara Anlaşması Vizesi son durum, Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkana kadar 2 yıl boyunca aynı şekilde yürürlükte olacaktır.

European Community Association Agreement (ECAA) yani Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında sürekli oturum ile çifte vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşması'nı imzalayan ülkelerden biri olmamasına karşın birliğe girmesiyle bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de iş kurmak üzere geçerli olan kanun ve uygulamaların bu anlaşma kapsamında başvuru yapacak olan kişiler için ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’ne girmesi ile bu başvuruların ne olacağı hususu hakkındaki sorular artmıştı. Ancak gerek Türkiye gerekse de İngiltere’nin yetkililerinin yaptıkları açıklamalara göre bu anlaşma 2 yıllık AB’den çıkış sürecinde devam edecek. Bu süreçten sonra akıbetinin ne olacağı hususu ise iki ülkenin müzakereleri sonucu belirlenecek. Ankara Anlaşması Vizesi son durum ile ilgili gelişmeler için web sitemizin İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünü takip edebileceğiniz gibi CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilmeniz de mümkündür.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 870 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular