image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Bekleme Süresi Nedir?

Ankara Anlaşması Vizesi bekleme süresi, Türkiye’den yapılan başvurularda yaklaşık olarak 3 ay yani 90 gün, İngiltere’den yapılanlarda ise 6 aya kadardır.

Ankara Anlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen 18 yaşından büyük olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının işi kuracak seviyede şartları sağlayabilmesi durumunda başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Anlaşması Vizesi bekleme süresi Türkiye’den bu başvuruyu yapan başvuru sahipleri için dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında 3 ay yani 90 gündür. İngiltere’den yapılan başvurularda ise bu süre 6 aya kadardır. Bu süreyi Öncelikli/Hızlandırılmış Servislerden birini kullanarak hızlandırmak mümkün değildir.

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa değerlendirilmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden birine yapılan vize başvurusunun yapıldığı tarihten itibaren yaklaşık olarak 3 ay içinde vize sonucu alınmaktadır. İngiltere’de ise aynı hazırlık işlemleri sonrası başvuru dosyasının İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) gönderilmesinin ardından yaklaşık olarak 6 aydır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu İngiltere içinden yapılırsa başvuru yapılan tarihten itibaren başvurunun açıklanması vize başvurusunu değerlendiren İngiltere İçişleri Bakanlığının yoğunluğuna bağlı olarak açıklanmaktadır. Başvuru yapılan tarihten itibaren genellikle 6 aya kadar herhangi bir zamanda açıklanmasına karşın daha uzun sürede açıklanması da söz konusu olabilir.

İngiltere’de ve Türkiye’de vize başvurularında profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1960 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular