image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Son Durum Nedir?

Ankara Anlaşması son durum hakkında bilgi almak isteyen kişiler web sitemizde ana sayfada yer alan İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünü takip edebilir ya da CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere 1963 yılında iş kurmak üzere var olan kural ve uygulamaların antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini (stand-still ilkesi) vermiştir.

1963 yılında AB üyesi olmayan İngiltere 1973'te Avrupa Birliği’ne katılarak Ankara Anlaşması'nı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini garanti etmiş oldu. Bu bağlamda Ankara Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini güvence altına almıştır. Bu sayede bu kapsamda İngiltere’de iş kurmak üzere yapılacak başvuruların ilerleyen yıllarda ağırlaştırılan şartlardan etkilenmemesi sağlanmıştır.

Yukarıda bahsedildiği şekilde bir geçmişe sahip olan Ankara Anlaşması son durum hakkında bilgi almak isteyen kişiler web sitemizde ana sayfada yer alan İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünü takip edebilir ya da CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 993 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular