image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması İşçi Vizesi Nedir?

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi olarak da adlandırılan Ankara Anlaşması İşçi Vizesi başvuruları İngiltere’de yasal çalışma izni ile bulunmuş olan kişilerin aynı iş yerinde çalışmaya ve İngiltere’de yaşamaya devam etmek üzere başvuru yapabilecekleri bir İngiltere vizesi türüdür.

Ankara Anlaşması İşçi Vizesi, diğer adıyla Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi, başvuruları Türkiye’den yapılamamakta, İngiltere’den yapılabilmektedir. Bu İngiltere vizesi, sadece İngiltere’de yasal çalışma izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 sene çalışanlara bu bir sene sonunda İngiltere’de aynı iş yerinde çalışmaya ve Birleşik Krallık’ta yaşamaya devam edilebilsin diye verilen bir vize türüdür. Dolayısıyla bu vize İngiltere’ye herhangi bir İngiltere vizesi türü ile gider gitmez yapılabilecek bir vize başvurusu da değildir.

İngiltere’de en az 1 yıl yasal çalışma izni ile bulunmuş kişiler, Ankara Anlaşması İşçi Vizesi başvurusu yapacaklarsa başvuru dosyalarının İngiltere İçişleri Bakanlığına göndermesi gereklidir. Ayrıca başvuru prosedürünün önemli bir parçası olan biyometrik bilgiler de yine Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) tarafından belirlenmiş postanelerde alınmaktadır. İngiltere’den yapılan başvurularda da İngiltere dışından yapılan başvurularda da olduğu üzere verilmesi gereken biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı, parmak izleri ve imzasıdır. Bu başvurular hakkında bilgi almak, başvuru dosyası hazırlığını uzmanlarımızla birlikte gerçekleştirmek ve biyometrik bilgilerin İngiltere’de bulunan hangi postanelerde verilebileceği gibi hususlarla alakalı detaylı bilgi için CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1934 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular