image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi, İngiltere’de daha önceden sürekli oturum izni ile bulunmuş olan ancak ya izin belgesini kaybetmiş ya da 2 yıldan fazla İngiltere dışında bulunmuş olan kişilerin İngiltere’de yaşamak üzere geri dönebilmesi amacıyla başvuru yapabildikleri bir vize türüdür.

returning resident

İngiltere’de sürekli oturum izni ile bulunan kişiler belgelerini kaybettiklerinde ya da 2 yıldan fazla İngiltere dışında bulundukları takdirde İngiltere’ye geri dönüş yaparak yaşamaya devam edebilmeleri mümkündür. Bu kişiler, Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi Vizesi (Returning Resident Visa) başvurusu yaparak İngiltere’ye sürekli oturum izni ile tekrardan yerleşebilirler. Yani bu vizeye yapılan başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin vizeleri sürekli oturum olarak verilmektedir.

Yerleşim kapsamlı Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi Vizesi başvurusu için sağlanması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan biri, başvuru sahibinin bu vizeye başvuru amacının İngiltere’ye geri dönerek kalıcı olarak yerleşmek olmasıdır. Başvuruda bu amaç ikna edici bir şekilde sunulmalıdır. Bunun için başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek başvuru dosyasında bu hususun ikna edici bir şekilde gösterilebilmesini sağlayabilirler. Sağlanması gereken şartların bir diğeri, İngiltere’den ayrılmadan önce sürekli oturum izni ile yerleşik olarak yaşıyor olmaktır.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılabileceği üzere, 2 yıldan kısa süre ile Birleşik Krallık dışında bulunmuş olan kişilerin bu vizeye başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır. 2 yıldan uzun süre ile İngiltere dışında bulunanlar ise İngiltere ile güçlü aile bağlarının olduğu, hayatlarının çoğunda orada yaşadıkları ve neden bu süre ile yurtdışında bulunduklarını gösterdikleri bir Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi Vizesi (Returning Resident Visa) başvurusu yaparak olumlu sonuç aldıkları takdirde İngiltere’ye geri dönebilecektir.

İngiltere yerleşim vizesi türlerinden biri olan Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi Vizesi başvurularının oldukça karmaşık başvurular olduğu bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlamaktadır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından yardım alarak vize başvurusu yaptıklarında en hatasız şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3772 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları