image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’ye bir organizasyon, turnuva, maç vb. etkinliklere katılmak, sözleşme şartlarını görüşmek, idmanlara katılmak gibi amaçlarla gidecek olan sporcular İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilirler.

Birleşik Krallık dışındaki bir ülkenin takımının üyesi olarak herhangi bir organizasyon, turnuva, maç, gösteri maçı gibi bir etkinliğe katılacak sporcular İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapabilirler. Ayrıca seyahat, kalacak yer gibi masrafların dışında ödeme almaksızın amatör bir takıma katılmak üzere seyahat edecek olan sporcular da bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Bunların haricinde kitap imzalama, TV programına katılma, bireysel veya takımla birlikte idmanlara katılma, sözleşme şartlarını görüşmek üzere Birleşik Krallık’a gidecek olan kişiler de bu vizeye başvuru yapabilirler.

Sporcular haricinde sporcuların takımındaki teknik kadro, destek ekibi de İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık’a 6 aydan kısa süreli iş ziyareti yapabilmektedir.

Sporcu ziyaretçiler, vize başvurusu yaptıktan sonra olumlu sonuç almak istiyorlarsa bu vizenin kendine özgü şartlarının yanı sıra İngiltere ziyaretçi/turist vizesi genel şartlarını da sağlıyor olmalıdır. Sağlanması gereken tüm şartlar hakkında detaylı bilgi almak için başvuru sahipleri uzmanlarımızla irtibata geçebilirler.

Sporcular ve teknik kadroda bulunan kişiler İngiltere’ye sporcu ziyaretçi olarak geldiklerinde dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle sporcu ziyaretçiler sık sık İngiltere’ye seyahat ederek kazanç elde etme niyetinde olmamalıdır. Çünkü bu vize ziyaret kapsamlı bir vize olup bir çalışma iznini içermemektedir. Bu nedenle de bu vize ile İngiltere’de herhangi ücretli veya ücretsiz bir işte çalışılamamaktadır. Başvuru sahibinde İngiltere’ye çalışmak üzere gitmek amacı varsa ziyaretçi vizesi yerine İngiltere çalışma vizesi türlerinden birisine başvuru yapmalıdır.

sporcu ziyaretçi

Sporcu ziyaretçi olarak İngiltere ziyaretçi/turist vizesi alan kişiler Birleşik Krallık’ta eğitim göremezler. Bu durumun tek istisnası, akredite edilmiş bazı özel kurumlardan 30 güne kadar eğitim alabilmektir. Başvuru sahipleri bu vize ile İngiltere’de hangi kurumlardan eğitim alınabileceği ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımızdan yardım alabilirler.

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi alan başvuru sahibi Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süre ile kalmamalı ve seyahatin sonunda ülkeden ayrılmalıdır. 6 aydan uzun kalınmayacağı ve ülkeden çıkış yapılacağı başvuru dosyasında ispatlanması gereken hususlardandır. Bunları ispatlamak oldukça zor olduğundan dolayı başvuru sahiplerinin uzmanlarımızdan yardım almaları faydalarına olacaktır.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de haklı gerekçeler olması halinde sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlamış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5738 defa görüntülendi

İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları