image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi’ne başvuru yapma şartları içerisinde başvuru sahibinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girmiş olma şartı bulunmaz.

İngiliz kültürü ve İngiltere’deki güncel konularla ilgili sorular içeren Life in the UK sınavına girme şartı İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurularında bulunmamaktadır. Bu sınav İngiltere’de süresiz oturum izni başvurusu yapabilmek için yeterli süre ile Birleşik Krallık’ta bulunmuş olan kişilerin sürekli oturum başvuruları için girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınavdan başarılı olunduğuna ilişkin bir belgenin mutlaka süresiz oturum izni başvurularında sunulması gerekir. Ayrıca İngiliz vatandaşlığı başvuruları için aranan şartlardan biri de bu sınavdan yeterli puanı alabilmektir.

Aile birleşimi amacıyla başvuru yapılacak olan bu İngiltere vizesi başvurularında İngilizce dil şartı da bulunmamaktadır. Yani İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvuruları için aranmakta olan IELTS, Trinity College London gibi sınavlardan biri ile belirli düzeyde İngilizce bilindiğinin gösterilmesi şartı bu başvurularda aranmamaktadır.

İngiltere’ye bağımlı aile üyelerini getirmek üzere yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler danışmanlık almak üzere CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2811 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları