image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusunun açıklanma süresi hangi ülkeden başvuru yapıldığına bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte genellikle başvuru dosyasının tamamlanması ve teslim edilmesinin ardından 3 ile 12 hafta arasında sonuç alınmaktadır.

Aile birleşimi amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yapıldıktan sonra sonucunun açıklanma süresi başvurunun hangi ülkeden yapıldığına bağlı olarak değişmektedir. İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu İngiltere’de mülteci olan ya da insani koruma altında olan kişinin aile üyeleri hangi ülkede bulunuyorsa o ülkeden yapılabilmektedir. Bu nedenle de aile üyeleri hangi ülkede bulunuyorsa oradan başvuru yapabilecek ve buna göre bir süre içerirsinde sonuç alınacaktır. Bu başvurular genellikle 3 ile 12 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Bu vize başvurusu, İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre beklenenden çok daha kısa sürede açıklanabileceği gibi 12 hafta bittikten sonra da açılanabilecektir.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinin çoğunda kullanılabilen Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) ile aile birleşimi yapmak üzere yapılacak olan İngiltere vizesi başvurusunda kullanılamamaktadır. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis, İngiltere’ye yerleşim yapmak üzere vize başvurusu yapacak kişilerin 15 iş günü içerisinde sonuç almasını sağlayan bir başvuru servisidir. Bu servisten aile birleşimi yapacak olanlar ve Avrupa Birliği vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri yararlanamamaktadır.

 İngiltere’ye aile birleşimi amacıyla yapılan vize başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilme ihtimalini arttırabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurularını gerçekleştirdikleri takdirde prosedürlere uygun bir başvuru gerçekleştirebilecek ve kendilerini pek çok zarardan koruyabileceklerdir.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7209 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları