image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden Immigration Health Surcharge gibi herhangi bir harç ya da başvuruda sunulacak bir referans numarasına gerek olmaksızın ücretsiz bir şekilde faydalanılabilmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ile İngiltere’ye giden aile üyeleri herhangi bir sağlık problemi yaşamaları halinde İngiltere’deki sağlık kurumu National Health Service’in sunduğu sağlık hizmetlerine ücretsiz olarak ulaşabileceklerdir. Aynı şey İngiltere’de siyasi sığınmacı olarak bulunan veya iltica etmiş olan ve yanına aile birleşimi ile gidecek olan aile üyesi için de geçerlidir.

Aile birleşimi amacıyla yapılabilen bu vize başvurusunda diğer yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi türlerinin aksine İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yaralanabilmek için başvuru sahibinin Immigration Health Surcharge adlı sağlık harcını ödemesine veya vize başvurusu için herhangi bir referans numarası almasına gerek yoktur.

İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gidecek olan ve yerleşmek amacı taşıyan başvuru sahipleri National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilmektedir. Yani yerleşim, aile birleşimi gibi amaçlarla İngiltere’ye gidecek olan kişiler bu ücretlerden muaf tutularak, bir İngiltere vatandaşı gibi sağlık hizmeti görebilecektir.

Başvuru sahipleri, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurularını yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

Bu sayfa 2265 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları