image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bu vizeye başvuru yapabilecek şartlara sahip olduğunu gösterebilmek üzere bazı belgeleri başvuruları esnasında sunmaları gerekir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvuru dosyasında her şeyden önce İngiltere’de bulunan kişinin mülteci statüsünde veya insani koruma kapsamında olduğunu bir belge ile gösterebilmesi gerekecektir. Bununla birlikte bu kişinin İngiltere’ye getirmek istediği kişilerin evli eşi ve 18 yaşın altındaki çocukları olduğunu hususunun da başvuru dosyasında belgelerle gösterilmesi gerekir. Evlilik tarihinin İngiltere’deki eşin İngiltere’ye gitmesinden önce olması şarttır. Dolayısıyla bu şartın da dosyaya koyulacak belgelerle ispatlanabilmesi gerekmektedir.

İngiltere’de bulunan bir mülteci veya insani koruma altına alınmış kişinin aile bireylerinin başvurularında birlikte yaşama niyetlerini de inandırıcı şekilde ortaya koyabilmeleri gerekir. Bu hususun nasıl ispatlanabileceği ile ilgili olarak CSS & Co Legal Services ile iletişime geçilerek detaylı bilgi alınabileceği gibi bu karmaşık vize başvurusunu firmamızla eksiksiz bir şekilde gerçekleştirerek vize alma ihtimallerini arttırabilirler.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurularında yerleşim vizesinde olduğu gibi İngiltere’de bulunan kişinin yanına getirmek istediği aile üyelerine devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmaksızın bakabileceğini, kalacak yer sağlayabileceğini ve bütün giderlerini karşılayabileceğini ispat etmesi zorunlu değildir. Yani maddi yeterlilik şartının sağlanabileceğinin belgelerle gösterilmesine gerek bulunmamaktadır. Hemen hemen bütün yerleşim kategorilerinde aranmakta olan bu şartın aile birleşimi başvurularında aranmaması başvuru sahiplerine çok önemli bir avantaj sağlamaktadır.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Dosyada herhangi bir hata veya eksiklik olması riskini azaltmak ve olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilmek için başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile başvurularını gerçekleştirebilir ve gerek yapacakları başvurularda gerekse de gelecekte yapabilecekleri başvurularda kendilerini oluşabilecek pek çok zarardan koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2643 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları