image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin almış oldukları vize reddine karşı İngiltere göçmenlik mahkemesinde itiraz davası açma hakkı vardır.

Aile birleşimi amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yapan ancak vize reddi ile karşı karşıya kalan başvuru sahiplerinin bu redde karşı itiraz hakkı bulunur. Bu hak, İngiltere göçmenlik mahkemesine Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 8.maddesine diğer maddelerinin yanı sıra aykırılık iddia edilerek kullanılabilmektedir. 8.madde özel hayatın ve aile hayatının korunmasına ilişkin maddedir. Dolayısıyla İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusunun reddedilmesi aile birliğinin korunmasına aykırı olacaktır.

Aile birleşimi amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yaptıktan sonra olumsuz bir sonuç alan başvuru sahiplerinin itiraz hakkını kullanabilmek için İngiltere göçmenlik hukuku uzmanları ile itiraz davası açmaları sonucu tersine çevirebilmeleri adına yararlı olacaktır. Başvuru sahipleri mahkemeye itiraz başvurusu yapabilmek için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçilebilirler.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusunun oldukça karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan bağımlı aile üyelerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2835 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları