image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde başvuru sahiplerine verilecek olan vize süresi, İngiltere’de mülteci statüsü tanınmış olan veya insani koruma altına alınmış olan kişiye verilen İngiltere’de kalma izninin süresi ile aynı olacaktır.

Aile birleşimi amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yapıldığında verilecek olan vize İngiltere’de mülteci statüsü tanınmış olan veya insani koruma altına alınmış olan kişiye verilen İngiltere’de kalma izninin süresi ile aynı olacaktır. Bu sürenin bitiminden önce İngiltere’de mülteci veya insani koruma kapsamında kalma izni almış olan kişi bu ülkede kalmasına devam etmek için yapacağı bütün uzatma başvurularında İngiltere Aile Birleşimi Vizesi almış aile üyelerini de içerecek şekilde başvuru yapabilecektir.

Aile birleşimi amacıyla yapılacak olan vize başvuruları diğer vize başvurularından daha karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2560 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları