image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi alan bağımlıların (eş/partner ve 18 yaşın altındaki çocuklar) İngiltere’de çalışma hakkı bulunmaktadır.

Aile birleşimi amacıyla İngiltere vizesi başvurusu yapan ve İngiltere’ye gelen başvuru sahiplerinin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmaktadır. Çünkü İngiltere Aile Birleşimi Vizesi’nde yerleşim kapsamlı diğer vizelerde olduğu gibi İngiltere’de bulunan kişinin yanına getirmek istediği bağımlılarına bakabilecek seviyede minimum maddi şartını sağlayabildiğini göstermesine gerek bulunmamaktadır. Yani İngiltere’deki kişinin devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmaksızın aile üyelerine bakabileceğini, onların bütün giderlerini karşılayabileceğini ispat etmesi zorunlu değildir. 

Yukarıda anlatılan bilgilerden de anlaşılabileceği üzere İngiltere’de iltica ya da insani koruma altında olan kişinin İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurularında İngiltere’ye gelen aile üyelerinin tüm masraflarını karşılayıp karşılamadığına bakılmaz. Ayrıca İngiltere’ye gelen aile üyeleri çalışabilecekleri için bu şartın karşılanıp karşılanmadığı da bir önem arz etmemektedir.

Aile birleşimi amaçlı vize başvuruları olumlu sonuç almanın oldukça zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca vize başvuru prosedürleri oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında en eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2682 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları