image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Her İngiltere vizesi başvurusu için İngiltere göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan başvuru prosedürü İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için de uygulanmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri İngiltere göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan başvuru prosedürüne uygun bir vize başvurusu gerçekleştirmelidir. Aksi takdirde vize reddi ile karşılaşabilecektir.

Olumlu sonuç almak için başvuru sahiplerinin uyması gereken başvuru prosedürlerinden ilki geçerli bir pasaporta sahip olmaktır. Eğer İngiltere Aile Birleşimi Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip değilse bulundukları ilde yer alan İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusu yapmalıdır.

Pasaportu bulunan kişiler, gidiş amaçlarına göre en doğru vize türünün belirlenmesi ve prosedürlere uygun bir başvurunun gerçekleştirilebilmesi için vize başvuru işlemlerine başlayabilirler. Uzmanlarımızca kişinin şahsi ve maddi durumuna göre vize türü belirlendikten sonra kişinin vizenin şartlarını sağladığını belgelerle göstereceği bir başvuru dosyasının hazırlanması gerekir. Bunun için öncelikle danışmanlarımız başvuru sahibine bir belge listesi hazırlayacak ve başvuru sahibinin de bu belgeleri danışmanlarımıza göndermesi gerekir. Belgeler toplandıktan sonra ise bu evrakların tercüme ettirilmesi gerekmektedir. Firmamızca belirlenen limitler dâhilinde olması kaydıyla tercümeler firmamızca ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu işlemlerin akabinde kişinin başvuru/vize ücretinin yatırılmasının ve ardından da başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunun doldurulmasından ve dosyanın tamamlanmasıdan sonra da kişinin en uygun İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması işlemi de yine uzmanlarımızca gerçekleştirilecektir. Türkiye’de 7 adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerin herhangi birinden randevu alınarak başvuru dosyası ve fotoğraf ile parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerin verilmesi ile geçerli bir başvuru yapılmış olunacaktır.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki başvurulardan olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilme ihtimalini arttırmak için vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5264 defa görüntülendi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları