image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi’nde İngiliz Vatandaşlığı Başvuruları Nasıl Yapılır?

15 Haziran 2018'de Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de bulunan ve İngiltere’ye ilk girişleri itibarıyla toplamda 5 yıl bulunduktan sonra sürekli oturum izni alan kişiler, sürekli oturum aldıktan 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilirler.

İngiltere’de 1 yıl yasal çalışma izni ile bir işverene bağlı olarak çalışmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’deki yaşamlarına devam edebilirler. Ankara Antlaşması kapsamındaki bu İngiltere vizesi ile eskiden İngiltere’de 10 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni için başvuru yapabilmekteydi. Ancak bu süre 15 Haziran 2018'de yapılan yönetmelik değişikliğiyle birlikte 5 yıl olmuştur. Yani artık Ankara Antlaşması kapsamında çalışan olarak bulunan kişiler de İngiltere’de 5 yıl dolduktan sonra süresiz oturum iznini, bu izni aldıktan 12 ay sonra ise İngiltere vatandaşlığını alabilecektir.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi, süresiz oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye İngiltere’de yaşamaya devam etmek isteyen başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak için faydalı olacaktır. Titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1964 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları