image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu, İngiltere içerisinden başvuru dosyasının İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) gönderilmesi ve postane aracılığıyla biyometrik bilgilerin teslim edilmesi suretiyle yapılabilmektedir.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere’den yapılan vize başvuruları için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan başvuru prosedürüne uymalıdır. İngiltere içinden yapılan vize başvurularında başvuru sahibinin geçerli bir pasaport ve gerekli belgelere ek olarak biyometrik bilgilerini de sunması gerekir. Aksi bir durumda vize reddi ile karşılaşılabilir.

İngiltere’de en az 1 yıl yasal çalışma izni ile bulunmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi’ne başvuracaklarsa başvuru dosyalarını Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı)’e göndermelidir. Ayrıca başvuru prosedürünün önemli bir parçası olan biyometrik bilgiler de Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) tarafından belirlenmiş postanelerde alınmaktadır. İngiltere’den yapılan başvurularda verilmesi gereken biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı, parmak izleri ve imzasıdır. Bu bilgilerin İngiltere’de bulunan hangi postanelerde verilerek başvurunun gerçekleştirilebileceği ile ilgili bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirler.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj sağlamaktadır. İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi’nin şartlarını sağladığını gösterebilmek amacıyla başvuru sahiplerinin oldukça ikna edici bir başvuru dosyası ile başvuru yapması gerekir. Dosyada herhangi bir hata veya eksiklik olması halinde vize reddi ile karşı karşıya kalınabilecektir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler danışmanlık almak üzere CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2200 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları