image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu İngiltere’de yapıldıktan sonra genellikle 3 ay içerisinde sonuç alınmasına karşın bu süre 6 aya kadar hatta bazı durumlarda daha fazla bir süreyle uzayabilecektir.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi İngiltere’de 1 yıl aynı işverene bağlı olarak ve yasal çalışma izni ile çalışıldıktan sonra İngiltere’den başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vizeye kesinlikle İngiltere dışından başvuru yapılamaz. Bir yıl çalışmadan ya da çalışma izni olmadan çalışarak da başvurulamaz.

İngiltere’den Ankara Anlaşması kapsamında çalışan olarak vize başvurusu yapılacaksa bilinmelidir ki bu başvurular İngiltere’de İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office)’na yapılabilmektedir. Başvurular posta yoluyla yapılabilmekte, herhangi bir İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmamaktadır. İçişleri Bakanlığınca belirlenmiş postanelerden birine biyometrik bilgilerin de verilmesiyle yapılan Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusunun sonuçlanması genellikle 3 ay içerisinde olmaktadır. Ancak yoğunluğa göre bu değerlendirme süresi 6 aya kadar hatta bazı hallerde daha fazla bir süreyle uzayabilir.

Ankara Anlaşmasına çalışan olarak yapılacak başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi kararı verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Danışmanlık alarak hatasız bir başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1962 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları