image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahiplerine verilecek olan vize süresi 1 yıl veya 2 yıl olacaktır.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi, İngiltere’de 1 yıl yasal çalışma izni ile çalışıldıktan sonra İngiltere’de yaşamaya ve çalışmaya devam edebilmek amacıyla başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vizeye İngiltere’de uzatma başvurusu yapıldıktan sonra olumlu sonuç alan başvuru sahibine verilecek olan vize süresi 1 yıl veya 3 yıla tamamlamak için 2 yıl olacaktır. İngiltere’de toplamda 3 yılın tamamlanmasıyla kişiye 1 yıllık uzatma verilecektir. Bu 1 yılın, toplamda da 3 yılın sonunda gerekli olan tüm şartların sağlanmasının ardından da 3 yıla kadar vize uzatması alınabilir. Aynı işyerinde ve aynı işi yaparak toplamda 3 yılı dolduranlar için ek 1 yıllık bir uzatma daha verilerek ilk 4 yıllık sürecin tamamlanması sağlanır. İlk 4 yıl sonundaki uzatmalar ise 3’er yıl şeklinde olmaktadır. Başvuru sahipleri uzatma başvurularında sağlamaları gereken şartlara dair CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurularını uzman danışmanlık hizmeti alarak gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın oldukça zor başvurular olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca Ankara Anlaşması kapsamında çalışan olarak bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuru dosyasının oldukça ikna edici olması gerekir. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları hata veya eksiklik olduğu durumlarda vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2034 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları