image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin bu redde karşı idari itirazda (administrative review) bulunma hakları vardır.

İngiltere’den yapılan Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu ikna edici bulunan kişilerin başvurusu olumlu sonuçlanırken, ikna edici olmayan, eksik veya hata bulunan başvurular ise olumsuz sonuçlanabilecektir. Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusundan olumsuz sonuç alan kişilere Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) tarafından gönderilen ret mektubunda idari itiraz (administrative review) hakkına sahip oldukları açıklanacaktır. Bu mektupta vize reddinin nedeni, redde karşı sahip olunan itiraz hakkının kapsamı, itiraz edilebilecek süre vb. hakkında başvuru sahibine bilgi verilecektir.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu sonucu vize reddi alan kişilerin itiraz davası (appeal) açma haklarının olmadığına dikkat etmeleri gerekir. Son yapılan düzenlemelerle bu vizenin reddine karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesine itiraz davası (appeal) açma hakkı kaldırılmıştır. Vize reddi alan başvuru sahipleri yalnızca idari itirazda bulunabilirler.

İdari itiraz (administrative review), vize memurunun hatalarına karşı başvuru sahiplerinin Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı)’ye itiraz başvurusu yapabildiği bir itiraz şeklidir. Bu hakkı kullanmak için başvuru sahipleri CSS Legal Londra ofisi uzmanlarıyla iletişime geçerek itiraz başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ve idari itiraz başvurularının oldukça karmaşık başvurular olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak ve hatasız bir başvuru dosyası ile başvurmak oldukça önem taşır. Başvurusunu CSS Legal danışmanlarıyla yapan başvuru sahipleri için en karmaşık başvurular olan bu vize başvuruları başvuru prosedürlerine uygun bir şekilde ve dolayısıyla olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracak şekilde yapılacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3133 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları