image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de bulunan kişilerin İngiltere’de National Health Service’nin sunmakta olduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi mümkündür.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi, sadece yasal olarak İngiltere’de yaşarken yasal çalışma izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 sene çalışanlara bu bir sene sonunda Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilsin diye verilen bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere’de bu vize türüne geçiş yapmak isteyen kişilerin pek çok hakkı olacaktır. Bu hakların en önemlilerinden biri Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkıdır.

İngiltere’de National Health Service’in sunmakta olduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmak için Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusunda immigration health surcharge adı verilen sağlık harcının ödenmesine gerek bulunmamaktadır. Bu nedenle Ankara Anlaşması kapsamındaki bu vize türü diğer pek çok İngiltere çalışma vizesi türünden avantajlıdır. Çünkü diğer çalışma kapsamlı vize türlerinin pek çoğunda başvuruda immigration health surcharge adı verilen sağlık harcının ödenmesi ve bir refarans numarasının alınması gerekmektedir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize ve göçmenlik başvurularında herhangi bir hata yapmamak ve dolayısıyla vize sonucunu riske etmemek için başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmesi faydalarına olacaktır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2862 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları