image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurularında başvuru sahibinin mülakata çağrılması şartı olmamasına karşın gerekli görülmesi halinde kişi mülakata çağrılabilecektir.

İngiltere vizesi başvurularında mülakat şartı olan herhangi bir vize türü bulunmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu (Türkiye’den yapılan başvurular) ya da İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office)’ndan başvuru sahibine mülakat talebi olması ancak gerekli görülen hallerde gerçekleşmektedir. Bu birimler genellikle başvuru sahibi ile görüşme talebini kişinin dosyasında ya da formunda tam anlaşılmayan bir husus olması, eksik bilgi olması gibi hallerde yapmaktadır. Ancak kişinin görüşmeye çağrılması her zaman bir eksiklik olduğuna yorulmamalıdır.

İngiltere’den yapılan Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusunda da başvuru yapan kişilerin mülakata çağrılması şartı bulunmaz. Ancak İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office)’nın gerekli görmesi halinde başvuru sahibine mülakat talebinde bulunulacaktır.

İngiltere’de 1 yıl çalışma iznini kapsayan bir İngiltere vizesi türü ile aynı işverene bağlı olarak çalışmış olan kişilerin başvurabileceği Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmaktadır. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bu nedenle bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça yaralı olacaktır. Bu sayede eksiksiz bir Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yapılarak olumlu sonuç alınması ihtimalinin artması ve İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş olan prosedürlere uygun bir başvuru yapılması sağlanacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2031 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi (Çalışma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları