image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Birleşik Kralık dışındaki bir eğitim kurumunda istihdam edilen akademisyenler/öğretmenler kısa süreli iş ziyaretleri için İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilir.

Ziyaretçi akademisyenler/öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesine İngiltere ve Avrupa Birliği dışındaki bir ülkedeki eğitim kurumunda istihdam edilen öğretmenler/profesörler iş ziyaretinde bulunabilmek amacıyla başvuru yapabilmektedir. Bu vizeye başvuru yapan kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Ziyaretçi akademisyenlerin/öğretmenlerin yapacakları ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu için sağlanması gereken en önemli şartlardan biri; başvuru sahibinin ücretini kendi eğitim kurumundan alıyor olmasıdır. Yani başvuru sahibinin İngiltere’de kazanç sağlamayacak olması ve bunu firmamızla vize başvuru işlemlerini başlatmalarının akabinde danışmanı tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvuruda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra dosyasına ekleyeceği belgelerle gösterebilmesi gerekmektedir. İngiltere’deki masraflarını karşılayabilecek maddi imkânlara sahip olduğunu gösterebilmesi için maaş bordroları, kira sözleşmeleri, tapular gibi çeşitli gelir ve birikim firmamızla vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızın akabinde sizlere danışmanınız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken diğer belgelerin yanı sıra başvuruda gösterilebilir.

İş ziyareti amacıyla Birleşik Krallık’a gidecek olan öğretmenler ya da akademisyenlerin sağlaması gereken şartlardan bir diğeri; kişinin kalacağı yerin uygun standartlarda olmasıdır. İngiltere’de kalınacak olan yer, başvuru sahibinin karşılayabileceği ücrete sahip, kişinin yaşam standartlarına uygun büyüklük ve şartlarda olmalıdır. Kalacağı yerin uygun olup olmadığı hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçmesi yararlı olacaktır.

Ziyaretçi akademisyenler/öğretmenler için İngiltere İş Ziyareti Vizesine başvuru yapacak olan başvuru sahipleri sağlamaları gereken tüm şartlar ve temin etmeleri gereken belgelere dair bilgi almak üzere CSS & Co Legal Services danışmanlarından detaylı bilgi alabilirler.

ziyaretçi akademisyenler/öğretmenler

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın oldukça zor vize başvurularından biri olduğu ve karmaşık yapıda olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda hatasız başvuru yapabilmek ve olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça fayda sağlar. Hatasız ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek isteyen başvuru sahipleri firmamızdan danışmanlık alarak karmaşık vize başvuru sürecini kolaylaştırabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2581 defa görüntülendi

Ziyaretçi Akademisyenler/Öğretmenler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları