image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları ve film ekibinde yer alan kişiler İngiltere’ye iş ziyareti amacıyla 6 ay ve daha kısa sürelerle İngiltere İş Ziyareti Vizesi alarak gelebilirler.

İngiltere’de çekilecek bir filmin ekibinde yer alan ya da İngiltere dışında uluslararası bir medya kuruluşunun çalışanı olup İngiltere’ye 6 aydan kısa süreli olarak gidecek olan kişiler İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilirler. Bu kişilerin ziyaret kapsamlı bu vizeye başvuru yapabilmesi için öncelikle İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi genel şartlarını karşılayabilmeleri gerekir.

Medya kuruluşu çalışanı ya da film ekibinden biri olarak Birleşik Krallık’a gidecek olan kişiler ücret elde ederek ya da etmeden çalışacaklarsa İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden en uygun olanına başvuru yapmalıdır. İngiltere’de çalışabilmek üzere ziyaret kapsamlı bir vize çalışma iznini içermediği için İngiltere Çalışma Vizesi alınması gerekir. Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, İngiltere Tek Temsilci Vizesi gibi türleri bulunan çalışma vizesi türlerinden hangisi başvuru sahibinin gidiş amacı ve kalış süresine daha uygunsa danışmanlarımız o vizeye başvuru yapılmasını sağlayacaktır.

Uluslararası medya kuruluşları çalışanları için İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere dışındaki bir medya kuruluşu tarafından istihdam edilen ve İngiltere’de kendi kurumu adına bilgi toplamak üzere gönderilen kişilerin başvuru yapabildiği ziyaretçi vizesi türüdür. Bu vize ile medya çalışanları 6 ay ve daha kısa sürelerle İngiltere’de iş ziyaretçisi olarak bulunabileceklerdir.

medya çalışanları, film ekibi

Film ekibi için İngiltere İş Ziyareti Vizesi ise çekim yapabilmek üzere Birleşik Krallık’a gitmesi gereken aktör, aktris, yapımcı, yönetmen ve teknik ekipte bulunan kişilerin başvuru yapabileceği bir ziyaretçi vizesidir. Bu kişiler ancak Birleşik Krallık dışındaki bir kurum tarafından istihdam ediliyorlarsa çekim yapabilmek için İngiltere’ye iş ziyaretçisi olarak gelebilirler.

Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılan vize başvurularının oldukça zorlu vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak hem olumlu sonuç alınması ihtimalinizi arttıracak hem de olumsuz bir sonuç alınması halinde itiraz başvurusunu inceleyen vize memurunca gerekçelerin haklı görülmesi ile sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi açısından yarar sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru prosedürlerine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2734 defa görüntülendi

Uluslararası Medya Kuruluşları Çalışanları ve Film Ekibi İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları