image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’a 6 aydan kısa süreli seyahat edecek olan sanatçıların başvuru yapabildiği bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüdür.

Birleşik Krallık’ta belirli aktivitelere katılmak amacıyla sanatçılar İngiltere ziyaretçi/turist vizesi talep edebilmektedir. İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi’ne aşağıdaki amaçlarla başvuru yapılabilmektedir;

  • Müzik yarışmalarına katılmak
  • Ücret almaksızın televizyon programlarında konuşmacı olmak veya kamuya açık alanlarda konuşma yapmak, performans sergilemek
  • Seçmelere katılmak
  • Bir program dâhilinde amatör sanatçı ya da grup olarak performans sunmak
  •  Profesyonel sanatçı olarak kar amacı gütmeyen bir organizasyonda yardım konserlerinde yer almak
  • İngiltere’de devlet desteği veya izni ile düzenlenen festivallerde amatör ya da profesyonel sanatçı olarak yer almak
  • Amatör ya da profesyonel sanatçıların teknik ekiplerinde koreograf, menajer, koruma, makyöz, diyetisyen, basın uzmanı, stilist, sahne tasarımcısı vb. olmak

6 ay ve daha kısa sürelerle verilmekte olan bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesi ile Birleşik Krallık’ta ücretli veya ücretsiz herhangi bir işte çalışılamamaktadır. Çünkü bu vize ziyaret kapsamlı bir vize olup çalışma iznini içermemektedir. Bu nedenle bir ürün veya hizmet üretiminde bulunmak ve bundan maddi kazanç elde etmek amacı güdülüyor olmamalıdır. Eğer başvuru sahibinin böyle bir amacı varsa İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden birine başvuru yapmalıdır.

Sanatçı ziyaretçilerin sanatsal bir eğitim dahi olsa Birleşik Krallık’a gitme amacı eğitim almak da olmamalıdır. İngiltere’ye gitme amacı eğitim almak olan başvuru sahiplerinin İngiltere öğrenci vizesi türlerinden birine başvuru yapması gerekir. Bunun yanında bu ziyaretçi vizesi ile yalnızca 30 güne kadar akredite edilmiş bazı kurumlardan eğitim alınabilmektedir. Yalnızca kişinin temel amacı eğitim görmek olmamalı ve alınacak olan eğitim 30 günü geçmemelidir. Bu kurumların hangileri olduğu, hangi eğitimlerin alınabileceği ile ilgili olarak CSS Legal danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

sanatçı ziyaretçi

Özel sağlık hizmetlerinden faydalanmak, evlenmek ve devlet yardımlarından faydalanmak da İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi ile mümkün olmayacaktır. Başvuru sahiplerince bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca vize ve göçmenlik kuralları sürekli olarak değiştirilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok yarar sağlamaktadır. Danışmanlık almak, genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz davası, idari itiraz, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun yanında vize başvuruları ile ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3196 defa görüntülendi

İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları