image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi

İngiltere PLAB Testi Vizesi, PLAB Testine (Profesyonel ve Dilbilimi Değerlendirme Kurulu Testi)  İngiltere’de girmek isteyen doktorların başvuru yapabildiği bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür.

PLAB Testi, doktorların profesyonel ve dilbilimsel anlamda mesleki yeterliliklerini ölçmek amacıyla yapılan uluslararası bir sınavdır. Bu sınava İngiltere’de girmek isteyen doktorlar için ayrı bir İngiltere vizesi türü olan İngiltere PLAB Testi Vizesi belirlenmiştir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinden birisi olan bu İngiltere vizesi yalnızca doktorlar için tasarlanmış bir vize türüdür. Bu nedenle bu vizeye başvuru yapabilmek için başvuru sahiplerinin bazı şartları sağlıyor olmaları gerekir. PLAB Testine girmek için İngiltere’ye gitmek isteyen doktorlar öncelikle İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin genel şartlarını yerine getirmelidirler. Bunun yanında bir de yalnızca bu vize türüne özgü olarak sağlanması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır;

  • Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin kendine özgü şartlarından en önemlisi tıp fakültesi mezunu olduğunu gösterebilmektir.
  • PLAB Testine girebilecek kadar yeterliliğe sahip olunduğunu gösterebilmek gerekir.
  • Sınav kaydının yapıldığını gösteren veya sınav gün ve yeri bilgilerini içeren sınav giriş belgesi de dosyada mutlaka bulunması gereken belgelerdendir.
  • Gidiş amacının yalnızca PLAB Testine girmek olduğunu ve kesinlikle çalışmak gibi bir amacın olmadığını gösterebilmek gerekir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurular olup titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak pek çok açıdan yararlı olmaktadır.

Vize danışmanlığı almak ve vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen kişiler, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla irtibata geçebilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından beri İngiltere göçmenlik hukuku alanında profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6054 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları