image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi, çalışma ve ücret alma amacı olmaksızın İngiltere’de 6 aydan kısa süreli gidecek olan din görevlilerinin başvuru yapabileceği bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türüdür.

Bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türü olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi ile Birleşik Krallık’a çalışmak ve ücret elde etmek amacı olmaksızın gidecek olan din görevlileri başvuru yapabilmektedir. Birleşik Krallık’a bu vize ile gidecek olan kişinin çalışmak, aktif görev almak, imamlık ve vaizlik yapmak, bir din görevlisine olan ihtiyaca dair boşluğu doldurmak gibi eylemlerde bulunması kesinlikle yasalara aykırı olur. Başvuru yapacak olan din görevlisinin İngiltere’de çalışmak gibi bir amacı varsa ziyaret kapsamlı bu vize türü yerine İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden birisine başvuru yapması gerekir. Bu bağlamda İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden hangisi başvuru sahibinin gidiş amacına daha uygunsa Tier-2 İngiltere Vizesi ya da Tier-5 İngiltere Vizesi başvurusu yapabilir.

Din görevlilerinin başvuru yapabilecekleri ziyaret kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişiler öncelikle İngiltere ziyaretçi/turist vizesi genel şartlarını, sonrasında da bu vizenin kendine özgü şarlarını sağlamalıdır.

din görevlileri

Başvuru sahibinin amacı, bir iş görüşmesi, konferans, toplantı, seminer vb.ne katılmak, aynı veya başka dinlerden birinin görevlileri ile görüşmek, bir kuruluşa din görevlisi olarak bir ziyarette bulunmak gibi amaçlar ise İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusu yapabilir. Bu vizeye yaptığı başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerinin iş ziyareti amacıyla İngiltere’de en fazla 6 ay kalabilme hakkı olacaktır.

Dünyada en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birinin İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer vize reddine itiraz nedenleriniz incelemeyi yapacak olan vize memurunca haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurularla alakalı her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Türkiye ve İngiltere’deki başvuru sahiplerine Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile destek sağlayan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2720 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları