image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi

İngiltere dışında bir firma tarafından istihdam edilen danışman, müşavir, akil kişi, eğitmen gibi kişiler İngiltere’ye iş ziyaretçisi olarak gidebilmek üzere İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilir.

Birleşik Krallık dışındaki bir firmaya bağlı olarak çalışan müşavir, akil kişi, eğitmen gibi kişilerin Birleşik Krallık’taki bir müşteriye danışmanlık yapmak, eğitim vermek, arabuluculuk yapmak gibi maksatlarla kısa süreli olarak gidebilmesi için başvuru yapması gereken vize türü İngiltere İş Ziyareti Vizesidir. Başvuru sahibinin İngiltere’de hizmet vereceği müşteri bir kişi olabileceği gibi bir kuruluş da olabilir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi’nin alt türlerinden biri olup başvuru sahibinin hizmet vereceği İngiltere’deki firmadan bir ücret almaması gerekmektedir. Çünkü bu vize de ziyaret kapsamlı tüm vizeler gibi çalışma iznini içermemektedir. Kişi kendi çalıştığı firmadan aylık, prim vs. alabilir. Ancak İngiltere’de hizmet verdiği firmadan kesinlikle bir ücret almaması gerekir. İngiltere’deki firmalarda çalışmak ve ücret alabilmek için çalışma iznini içeren İngiltere çalışma/iş vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bu bağlamda kişinin İngiltere’de bulunacağı süre ve şartlarına göre Tier-5 veya Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden birisine başvuru yapması gerekir.

İş ziyaretçisi olarak Birleşik Krallık’a giden başvuru sahiplerinin danışman, müşavir, akil kişi, eğitmen vb. olarak İngiltere’de kalacağı süre tüm ziyaret kapsamlı vizeler gibi 6 ayı geçmemelidir. Ziyaretçi/turist vizelerinin tamamı 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalma izni vermektedir. Bu süre toplu olarak en fazla 6 ay şeklinde kullanılabileceği gibi birden fazla kez giriş çıkış yapılarak da toplam 6 ay şeklinde de kullanılabilir.

danışman, müşavir, eğitmen, akil kişiler

İngiltere vizesi başvurularının olukça zor olumlu sonuç alınan, karmaşık başvurular olduğu herkesçe bilinen bir husustur. Ayrıca vize kategorilerinden biri olan İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi’ne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2621 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları