image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının bağımlıları dışındaki aile üyelerinin yani diğer akrabalarının İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye yerleşebilmesi mümkündür.

İngiltere’de yaşayan AB vatandaşlarının kardeş, teyze, hala, amca, dayı, kuzen, yeğen gibi akrabalarının İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapabilmesi mümkündür. Ancak AB vatandaşlarının bağımlı diğer akrabaları için İngiltere yerleşim vizesi başvurusu yapılacaksa başvuruda gerekli şartların sağlanması gerekir.

Bu başvurular için öncelikle başvuru sahibinin AB vatandaşına bağımlı olduğu, beraber yaşadıkları ya da ciddi bir sağlık problemi olduğu için bu kişinin bakımına muhtaç olduğu hususlarından birini sağlaması gerekmektedir.

AB vatandaşlarının bağımlı diğer akrabaları için yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu yapmak bağımlılar (eş, çocuklar) gibi aile bütünlüğünün sağlanması hususu nedeniyle kesin olumlu sonuç alınacağını garanti altına almaz. Başvuru yapan diğer akrabanın kişisel durumu göz önünde bulundurularak bir karar verilmektedir. Bu nedenle değerlendirme sonrası olumlu sonuç alabilmek için başvuru dosyasının oldukça ikna edici olması gerekir.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesi başvurusunda sağlanması gereken en önemli şartlardan bir diğeri; AB vatandaşının İngiltere’de bağımlı diğer akrabaları ile yaşarken herhangi bir devlet sosyal yardımına ihtiyaç duymaksızın bağımlılarını geçindirebilmesidir. Dolayısıyla AB vatandaşının geliri ve varsa birikimi ile bu şartı sağlayabileceğini başvuruda çeşitli belgelerle gösterebilmesi gerekir. Bunun yanında İngiltere’de aile olarak yaşamak istendiği için bu ailenin ikametine imkân veren uygun standartlarda ve büyüklükte yerleşim imkânının olması da bu başvurularda sağlanması gereken şartlardandır.

Yerleşim kapsamlı bu vize başvurularında ikna edici, eksiksiz ve hatasız bir başvuru dosyası hazırlanabilmesi için İngiltere’de bulunan AB vatandaşlarının diğer akrabaları CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2738 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Bağımlı Diğer Akrabaları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları