image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere Tek Temsilci Vizesi’ne başvuru yapacak olan kişilerin İngilizce dil şartını sağladıklarını başvuru dosyalarında gösterebilmeleri gerekir.

İngiltere çalışma vizesi türlerinden biri olan İngiltere Tek Temsilcisi Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin olumlu sonuç alabilmek için sağlaması zorunlu olan bazı şartlar bulunur. Başvuru sahibi bu şartları sağladığını vize başvurusunda gerekli belgeleri sunarak gösterebilir. Bunlardan bir tanesi de İngilizce dil şartıdır. Başvuru sahibi en az A1 düzeyinde dil bildiğini gösterebilmelidir.

Şirketin tek temsilcisi (Sole Representative) olmak üzere yapılacak olan İngiltere vizesine başvuru yapabilmek için başvuru sahiplerinin birtakım yeterlilik şartları ile İngilizce dil şartını sağlamaları gerekmektedir. Yani bu vize için İngilizce bilme şartı bulunur. Bunu sağlamak için hangi sınavlara girilebileceği hakkında detaylı bilgi, İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızdan öğrenilebilir. Ayrıca başvurusunu CSS Legal ile yapan başvuru sahiplerine danışmanlarımız hangi sınava girebilecekleri hakkında da detaylı bilgi vereceklerdir.

Tek temsilci olarak İngiltere’ye gidecek olan kişiler temel düzeyde İngilizce bildiklerini dil sınavları dışında da gösterebilirler. Bu bağlamda İngilizce konuşulan bir ülkeden gelecek olan başvuru sahiplerinin bir dil sınavına girmesine gerek olmayacaktır. Ya da aldığı eğitim İngilizce olan kişiler okullarının İngiltere’de denk sayılması halinde de bu şartı bir dil sınavına girmelerine gerek kalmaksızın sağlamış olacaklardır. 

Bir İngiltere çalışma vizesi türü olan İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2124 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları