image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere dışında faaliyet gösteren bir şirketin çalışanlarından biri şirketin İngiltere ayağında tek temsilci olmak üzere İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurusu yapacaksa bilmelidir ki; İngiltere’de bulunacağı süre içinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecektir.

İngiltere’de tek temsilci olarak çalışacak olan kişiler bilmelidir ki; İngiltere’de herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştıkları takdirde İngiliz devletinin National Health Service aracılığıyla sunduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabileceklerdir. Çünkü İngiltere’de 6 aydan uzun süre ile çalışmak, yerleşmek ve eğitim görmek üzere kalınabilmesine izin veren vize türlerinin hepsinde bu hak bulunmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılan İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurusunda sağlık harcının (immigration health surcharge) da ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret, başvurudan önce ödenerek İngiltere vizesi başvurusu için bir referans numarası alınmalıdır. Başvurusunu CSS Legal uzmanları ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine firmamız uzmanları bu konu ile ilgili de detaylı olarak bilgilendirme ve yönlendirme yapacaklardır.

Tek temsilci olarak yapılan İngiltere çalışma/iş vizesi başvuru sahipleri vize alarak İngiltere’ye gittiklerinde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için yapmaları gereken bazı işlemler bulunur. Öncelikle İngiltere’ye gidilir gidilmez gerekli tüm belgeler toplanarak bir pratisyen doktora gidilerek kayıt olunmalıdır. Bu işlem, üzerinde National Health Service numarasının da yer aldığı bir sağlık kartına sahip olabilmek için yapılmalıdır. Posta yoluyla gönderilen bu kartı aldıktan sonra çoğu sağlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanılabilecektir. Bu işlemler hakkında gerekli bilgiler için de CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçilebilir.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize ve göçmenlik başvurularında hata yapmamak ve dolayısıyla vize sonucunu riske etmemek için başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanları ile iletişime geçmesi faydalarına olacaktır. CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1854 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları