image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Her İngiltere vizesi türünde olduğu gibi İngiltere Tek Temsilci Vizesi için de İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uygulanması gereken birtakım prosedürler bulunmaktadır.

Yurtdışında bir ülkede bulunan ve Birleşik Krallık’ta ticari faaliyet göstermeyen ve temsilcisi olmayan şirketler için ana firmaya bağımlı bir şirket ya da şube açmak isteyen kişiler İngiltere dışındaki şirketinin İngiltere’de tek temsilcisi olarak vize başvurusunda bulunabilmektedir.

İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurusu yapmak için öncelikle bir pasaporta sahip olunması eğer hâlihazırda bulunmuyorsa İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunulması gerekir. Başvuruda talep edilecek geçerlilik süresine göre pasaport ücretleri değişmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri seyahatlerinin süresine göre geçerlilik süresine sahip bir pasaport çıkarttırmalıdır.

Geçerli bir pasaportu bulunan kişiler, İngiltere çalışma vizesi almak için uyulması gereken diğer prosedürlere geçebilirler. Öncelikle yapılması gereken, başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türünü belirlemektir. Bunun ardından başvuruda vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin dosyaya eklenmesi gerekir. Ayrıca bu belgelerin tercümelerinin de dosyaya konması gerekmektedir. Başvuru/vize ücretinin yatırılmasının ardından başvuru formunun eksiksiz doldurulmuş olması gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan her şey hazırlandıktan sonra uzmanlarımız tarafından alınan başvuru randevusunda başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilerek başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru merkezine dosya teslim edilirken biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, yüzün yakın plandan ve beyaz fonda bir fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgilerin alınması başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve geçerli bir başvuru yapılabilmesi için mutlaka alınmalıdır.

Tek temsilci olmak amacıyla yapılan İngiltere çalışma vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlar.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2238 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları