image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Yurtdışında bir ülkede bulunan ve İngiltere’de ticari faaliyet göstermeyen veya temsilcisi olmayan şirketler için İngiltere’de ana firmaya bağımlı bir şirket ya da şube açmak isteyen kişilerin İngiltere Tek Temsilci Vizesi alarak çalışma hakkına sahip olması mümkündür.

Başvuru sahibinin tek temsilci olarak İngiltere’de çalışma hakkına sahip olabilmesi için çalıştığı kurumun temel faaliyet alanının ve faaliyet gösterdiği yerin Birleşik Krallık dışında olması gerekir. İngiltere Tek Temsilci Vizesi’ne şirketin tek temsilcisi olarak vize başvurusunda bulunabilmek için başvuru sahibinin Birleşik Krallık dışında bulunan bir firmanın tek temsilcisi olması ya da Birleşik Krallık dışındaki bir gazete, haber ajansı ya da yayın yapan bir kuruluşun uzun süreliğine İngiltere’ye göndermek istediği bir şahıs olması gerekir.

Bu İngiltere çalışma/iş vizesi kişiye yalnızca İngiltere dışındaki işverenine bağlı olarak full time (tam zamanlı) çalışma hakkı vermektedir. Yani kişi İngiltere’de kendi hesabına çalışamayacağı gibi başka bir işveren için de çalışamayacaktır. Bu nedenle de işveren kişiyi tek temsilcilikten aldığı takdirde tek temsilci İngiltere’de kalmaya devam edemez.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3902 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları