image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin İngiltere Konsolosluğu yetkililerince mülakata çağırılması şartı bulunmamaktadır.

Tek Temsilciler için İngiltere Vizesi başvurularında mülakat şartı bulunmamaktadır. Yalnızca çok ender durumlarda başvuru sahiplerinden görüşme talep edilmektedir. Görüşme talebi de genellikle başvuru dosyasında anlaşılmayan, şüphe uyandıran bir hususun bulunması, gidiş amacının başvurulan vize türüne uyup uymadığının net olarak anlaşılması gibi bir durumda yapılmaktadır. Ancak görüşmeye çağrılan başvuru sahipleri vize reddi alacakları gibi bir düşünceye kapılmamalıdır. Çünkü genellikle tam anlaşılmayan hususların netleşebilmesi için konsolosluk yetkilileri başvuru sahiplerini mülakata çağırmaktadır.

İngiltere Konsolosluğundan yapılan mülakat talebi yalnızca ilk kez vize başvurusu yapanlara yönelik olmayıp daha önce İngiltere’ye gitmek üzere pek çok kez vize almış olan kişilere de yapılabilmektedir. Yani bu talep için önemli olan başvuru dosyasının içeriğinin ikna edici ve gerçekçi olup olmamasıdır.  

İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyasının titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de CSS Legal uzmanlarında danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1857 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları