image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Tek Temsilci Vizesi de dâhil olmak üzere Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvuruları İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılmaktadır.

Tüm vize türlerinin başvurularında olduğu üzere İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler genellikle başvurularını İngiltere Konsolosluğuna yapacaklarını düşünmektedir. Ancak eskiden İngiltere Konsolosluğuna yapılan başvurular son yıllarda İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, vize ödemeleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Bu bağlamda İngiltere Konsolosluğunun başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul ettiğini söyleyebiliriz. Başvuru merkezinde kabul edilen dosyalar, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvurusu yapılabilecek olan yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi vardır. Bu merkezler, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana, Antalya illerinde bulunmaktadır. Başvurusunu firmamızla gerçekleştiren başvuru sahiplerine bu merkezlerin en uygun olanından kişiye uygun gün ve saatte uzmanlarımızca randevu alınması noktasında profesyonel destek sağlanacak olup vize başvurusunun gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Alınan randevuda başvuru dosyası ile fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler teslim edilerek başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere çalışma/iş vizesi kapsamında olan İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2014 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları