image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Tek Temsilci Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden İngiltere Tek Temsilci Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bağımlıları yani eş ve çocuklarının başvuru sahibi ile birlikte İngiltere’ye gidebilme hakkı bulunmaktadır.

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri olan Tek Temsilciler için İngiltere Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin bağımlıları (eşleri/partnerleri ve 18 yaşının altında bağımlı çocukları vb.) için de başvuruda bulunabilme ve aile üyelerini de Birleşik Krallık’a getirme hakkına sahiptirler. Ayrıca bu bağımlılar örneğin eş/partner İngiltere’de istedikleri işi yapabilir ve gelir elde edebilirler. Bunun yanında başvuru sahibinin 18 yaşından küçük çocuğu/çocukları da İngiltere’de ücretsiz olarak okula gidebilirler.

İngiltere Tek Temsilci Vizesi sahibinin bağımlılarına vize talep edilebilmesi için aile bağlarının ispat edilebilmesi önem arz eder. Bu hususun ispat edilebilmesi için eşlerde evli olup olmadıkları, evliliklerinin ne zaman yapıldığı ve evliliğin gerçek olup olmadığı gibi hususlar değerlendirilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1651 defa görüntülendi

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Sıkça Sorulan Soruları