image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere’de 6 ay ya da 12 ay bulunma izni veren İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, tüm diğer İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinin aksine süresi bitince İngiltere’den uzatılabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, süresi bitince Birleşik Krallık içinden uzatma yapılabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize yalnızca 12 yaşından küçük çocukların ailelerinin çocuklarının bakımını yapabilmeleri için öngörülmüştür. Bu vize ilk etapta 6 ay ya da 12 ay kadar Birleşik Krallık’ta kalınmasına izin vermektedir. Ancak bu süre bittikten sonra diğer İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinin aksine İngiltere’de 12 aylık sürelerle uzatılabilmektedir. Bu 12 aylık uzatmalar ancak çocuk 12 yaşını doldurana kadar alınabilmektedir.

Bu noktada şunu hatırlatmakta fayda vardır ki; bu vize İngiltere’de uzatılabilmesine karşın bu vizeden başka bir vize türüne geçiş yapmak Ankara Antlaşması Vizesi ve AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi gibi istisnai başvurular haricinde mümkün değildir. Bu durum tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri ile aynıdır. Diğer türlerde de İngiltere içerisinden başka bir vizeye geçiş başvurusu yukarıda belirtilen istisnalar haricinde yapılamamaktadır.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvuruları ile ilgili olarak başvuru süreci ve vizeyi aldıktan sonra hangi haklara sahip olunabileceğinden İngiltere’de yapılacak olan uzatma başvurusuna kadar bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1316 defa görüntülendi

Sıkça Sorulan Soruları