image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Tüm İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türleri gibi İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi de belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, formun doldurulması gibi işlemler tamamlandıktan sonra randevu alınıp bu randevuya katılarak başvuru yapılan tarihten itibaren 3 hafta (15 iş günü) içerisinde açıklanır.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, formun doldurulması vb. işlemler tamamlandıktan İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılmasının ardından 3 hafta (15 iş günü) içerisinde açıklanır. Tüm Türkiye’den İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilen başvurular İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir. Başkonsolosluk İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularının sonuçlarını normalde 3 hafta (15 iş günü) içerisinde açıklamasına karşın konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç ya da beklenenden erken açıklanması söz konusu olabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken öğrenci çocuk aileleri konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. Konsolosluğun ek ücret ödenerek yararlanılabilen bu hizmetleri; Öncelikli Servis (Priority Service) ve Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service)’tir. Başvuru sahipleri 5 iş günü içerisinde sonuç almak istiyorsa Öncelikli Servis, 24 saat içerisinde sonuç almak isteniyorsa da Ekstra Öncelikli Servis’ten faydalanarak sonuç alma sürelerini kısaltabilirler. Bu hizmetlerin nasıl alınabileceği ve ücretlerine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış danışmanları ile iletişime geçebilirler.

Vize başvurusu öncesi hangi vize türüne başvuru yapılacağının tespiti, başvuru evraklarının neler olduğu, hangi formun doldurulması gerektiği, randevunun nasıl alınacağı gibi hususlarda bilgi ve danışmanlık almak üzere CSS Legal danışmanları ile irtibata geçilebilir.

CSS Legal, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olup 2006 yılından bu yana binlerce vize ve göçmenlik başvurusunda başvuru sahiplerine destek sağlamış ve olumlu sonuç alınmasını sağlamıştır. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1098 defa görüntülendi

Sıkça Sorulan Soruları