image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvurusunda da uyulması gereken bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, Birleşik Krallık’a eğitim görmek maksatlı gelecek olan 12 yaşından küçük çocukların aile üyelerinin çocuklarına bakmak üzere alması gereken İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesine başvuru yapabilmek için de başvuru sahiplerinin uyması gereken bir başvuru prosedürü vardır.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvurusu yapacak olan aile üyesi veya üyelerinin bu vizeye başvuru yapabilmek için öncelikle bir pasaportunun olması gerekir. Geçerli bir pasaportu bulunmayan kişiler İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunarak bir pasaport çıkarttırmalıdır.

Pasaport bulunmuyorsa çıkartılmasının ardından İngiltere vizesi almak için uyulması gereken prosedürlere başlanabilir. Bu işlemlerden öncelikle yapılması gerekeni başvuru yapılacak olan vize türünü doğru saptamaktır. Bunun ardından vizenin şartlarının sağlandığını ispatlayan bazı belgelerin başvuru dosyasına konulması gerekir.

Başvuru dosyası hazırlandıktan sonraki aşamalar ise evrakların tamamlanıp, tercümelerin yapılıp, ilgili formların doldurulup, harçların ödenmesinden sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin teslim edilmesidir. Biyometrik bilgiler, yüzün tüm detaylarını gösteren yakın plandan çekilen bir fotoğrafı ile on parmağın izlerinden oluşur. Bu bilgilerin alınmasının başvuru sürecinin önemli bir parçası olduğu ve mutlaka verilmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde geçerli bir vize başvurusu yapılamayacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyası ve biyometrik bilgileri verebilmek için yani başvuru yapabilmek için öncelikle randevu alınması gerektiğine dikkat edilmelidir. Randevu alabilmek için ise başvuru dosyasının hazırlanmış olması, belgelerin tamamlanmış, tercümelerin yapılmış ve formların doldurulmuş olması ile birlikte harçların ödenmiş olması gerekir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan merkezlerden hangisi başvuru sahibinin yaşadığı yere en yakınsa o ildeki başvuru merkezinden vize başvurusu yapabilir.

Öğrenci çocuk aile üyesi olarak yapılacak İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle başvuru dosyası hazırlığı, form doldurulması, tercümelerin yapılması gibi her türlü işlemin titizlikle hazırlanması eğer yapılamıyorsa da vize danışmanlığı alınması çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızdan başvuru sürecine dair her tür bilgiyi alabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1196 defa görüntülendi

Sıkça Sorulan Soruları